ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EN SEVDİĞİ ŞARKILAR İZLEYENLERİ HEM DUYGULANDIRDI HEM MEST ETTİ

ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EN SEVDİĞİ ŞARKILAR İZLEYENLERİ HEM DUYGULANDIRDI HEM MEST ETTİ
Gazimağusa Belediyesi ile Kıbrıs Sanat Derneği işbirliğinde dün akşam Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirsen konserle Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk anıldı.    Atatürk’ün En Sevdiği Şarkılar konseri, izleyenleri hem duygulandırdı hem de muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. 10 Kasım Cuma 20:30’da Gazimağusa’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda, 11 Kasım Cumartesi 20:30’da Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezinde olmak üzere 2 gece olarak organize edilen konserlerin ilki dün akşam yapıldı. Sunuculuğunu Sevil Emirzade’nin yaptığı geceye, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in yansıra, Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı, Belediye Asbaşkanı İbrahim Uysal, Meclis Üyesi Süleyman İşlek de katıldı. Konserde, Koro Şefi Aytaç Çağın’a ve konuk sanatçılara plaket takdimi yapıldı. Konserin sonunda izleyenler ellerindeki Atatürk bayraklarını sallarken, koro İzmir Marşı’nı seslendirerek gecenin finalini coşkulu bir şekilde yaptı.
 
Kıbrıs Sanat Derneği Başkanı ve Koro Şefi Aytaç Çağın’ın yönetiminde Samsun Klasik Türk Müziği Devlet Sanatçısı ve Samsun Sanat Merkezi Koro Şefi Osman Ergen, İstanbul Keman Sanatçısı Cüneyt Gömbül ve Koro Sanatçısı Neşe Ergen ve koro üyelerinin de yer aldığı koro,  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hab-gahı yâre Giridm”, Havada Bulut yok, Rindlerin Ölümü, Köşküm Var Deryaya Karşıkoro Rumeli Türküsü, Vardar Ovası, Bülbülüm Altın Kafeste, Kara Bulutları Kaldır Aradan gibi en sevdiği şarkıları başarıyla seslendirerek, izleyenleri meste etti. Atatürk’ün en sevdiği şarkılarla anıldığı gecede,  her şarkı öncesinde Atatürk’le ilgili bir anı da paylaşılarak, Atatürk’ün Türk musikisine verdiği öneme de dikkat çekildi.
 
Türkiye’de düzenlenen ödül gecesine katılarak dün akşam ülkeye dönen ve ayağının tozuyla konsere katılan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, sanata verdiği destekten dolayı ödüle layık görülen Gazimağusa Belediyesi’nin, kültür sanat alanında ülkenin başkenti durumunda olduğunu ve bu sorumlulukla çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Atatürk’ün en sevdiği şarkılar konserinin bir parçası olmak ve Atatürk’ün anmanın çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Arter, sanatını icra etmek için Gazimağusa’da olan tüm sanatçılara teşekkür ederek, Atatürk’ü saygı, sevgi ve rahmetle andığını ifade etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ