KIBRIS SANAT DERNEĞİ TÜRKİYE’DEN GELEN SANATÇILARLA BİRLİKTE BAŞKAN İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

KIBRIS SANAT DERNEĞİ TÜRKİYE’DEN GELEN SANATÇILARLA   BİRLİKTE BAŞKAN İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter bugün Kıbrıs Sanat Derneği Başkanı ve Koro Şefi Aytaç Çağın ile Türkiye’den gelen sanatçıları kabul ederek, belediye ile Kıbrıs Sanat Derneği’nin işbirliğinde yapılacak “Atatürk’ün en sevdiği şarkılar konseri ile ilgili görüştü. Ziyarette, Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Şubesi Koro Şefi Şehriban Kasapoğlu, Samsun Klasik Türk Müziği Devlet Sanatçısı ve Samsun Sanat Merkezi Koro Şefi Osman Ergen, İstanbul Keman Sanatçısı Cüneyt Gömbül ve Koro Sanatçısı Neşe Ergen yer aldı. Atatürk’ün En Sevdiği Şarkılar konserleri 10 Kasım Cuma 20:30’da Gazimağusa’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda, 11 Kasım Cumartesi 20:30’da Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Kıbrıs Sanat Derneği ve Türkiyeli sanatçıların çok önemli bir gün olan 10 Kasım’da yapacakları konserin kendilerini çok mutlu ettiğini, sanata çok büyük katkısı olan Kıbrıs Sanat Derneği ile işbirliği yapmaya ve belediye olarak sanata ve sanatçıya destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Arter, anlamlı çok büyük olan konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sevgi ve rahmetle andığını ifade etti.
Kıbrıs Sanat Derneği Başkanı ve Koro Şefi Aytaç Çağın konuşmasında, 10 Kasım’da Atatürk’ü anmak için yapacakları etkinliğe Belediye Başkanı İsmail Arter’in destek vermesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini, belediyenin kendilerine el uzatması ve yanlarında olmasının güçlerini 100 kat artırdığını söyleyerek, konsere ilginin gittikçe arttığını, Atatürk’ün sevdiği şarkılar konserinin çok önemli bir etkinlik olduğunu belirtti. Türkiye’den gelerek konserde yer alacak sanatçılarla aralarında çok güzel bir kaynaşma olduğunu ifade eden Çağın, sanatçılara ve Başkan İsmail Arter’e teşekkür etti.
 
Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Şubesi Koro Şefi Şehriban Kasapoğlu ise, Kıbrıs’ta olmanın çok güzel olduğunu ifade ederek, emeklerin birleştirilmesiyle Mağusalılar’a güzel bir sunum yapacaklarını ve birlikte keyifli bir zaman geçireceklerini söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ