GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN DEV YATIRIMI PAZAR YERİ’NİN AÇILIŞI YAPILIYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN DEV YATIRIMI PAZAR YERİ’NİN AÇILIŞI YAPILIYOR
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN DEV YATIRIMI
PAZAR YERİ’NİN AÇILIŞI YAPILIYOR
 
Gazimağusa Belediyesi’nin halka daha iyi koşullarda ve çağdaş bir yapıyla hizmet vermesi için kapsamlı ve modern olarak inşa ettiği, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük Pazar Yeri olma özelliği taşıyan dev yatırımı Gazimağusa Belediyesi Pazar Yeri’nin açılışı yapılıyor. Pazar Yeri, 13 Kasım Pazartesi günü saat 16:30’da düzenlenecek törenle Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter tarafından açılacak.
 
Gazimağusa Belediyesi’nin 12 Ağustos 2016 tarihinde yapımına başladığı Perşembe Pazarı Düzenleme Projesi’nin 4 milyon TL’lik maliyetinin yarısı belediyenin özkaynaklarından, diğer yarısı ise T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği, Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi tarafından karşılanarak örnek bir ortak proje hayata geçirilmiş oldu. 
Gazimağusa Belediyesi, hayata geçirdiği proje ile üretici ve tüketiciyi buluşturan çok önemli bir ticaret noktası olan ve kent ekonomisine hatırı sayılır katkı yapan pazar yerini çağdaş ve modern yapıya kavuştururken, aynı zamanda 6150 metre karelik kapalı alan ve 16 bin metre karelik toplam alana sahip dev bir kompleks yarattı.
 
16.000 metrekarelik dev kompleks Perşembe Günleri Pazar Yeri olarak kullanılmasının yanında, hem yazda hem de kışta özel organizasyonlar, konserler, mitingler yapılabilecek şekilde hazırlandı.  16.000 metrekarelik toplam alana sahip olan Gazimağusa Belediyesi Yeni Pazar Yeri, vatandaşlarımızın araçlarını güven içinde park edebilecekleri 150 araçlık park yeri ve 1.500 metrekarelik yeşil alandan oluşuyor.
Pazar yeri yeni yapısıyla halka rahat alışveriş yapacağı bir ortam sunarken üreticilerin de iş verimliliğini artıracak ve özellikle yoğun sıcakların yaşandığı yaz aylarında ve kış aylarında yağmurlu havalarda tezgâhlarının üzerine derme çatma brandalar çektiği çağdışı şartlardan kurtaracak. Kentimizin ekonomik hayatına yüksek oranda katkı sağlayacak olan uluslararası standartlara sahip  Gazimağusa Belediyesi Yeni Pazaryeri 38 adeti 16 metrekare, 232 adeti ise 12 metrekare olmak üzere toplam 270 satış alanına sahip.
Halkımızın güvenli ve konforlu bir alışveriş imkanı yakalaması için her detayın düşünüldüğü Pazaryeri’miz,  4 adet Kuzey, 4 adet Güney ve 1 adet Doğu yönüne bakan toplam 9 adet giriş kapısıyla hizmet verecek.

FOTOĞRAF GALERİSİ