OTELLO ÇOK SESLİ KOROSU GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

OTELLO ÇOK SESLİ KOROSU GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ  ZİYARET ETTİ
Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Otello Çok Sesli Korosu Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. Erkan Dağlı Başkanlığında yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Otello Çoksesli Korosu’nun Makedonya’da katıldığı OHRİD Korolar Festivali ile ilgili Belediye Başkanı İsmail Arter’e bilgi verirken, koroya desteklerinden dolayı da teşekkür etti.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Otello Çok Sesli Korosu’na ziyaretten dolayı teşekkür ederek, belediye ile dernek arasında daha sık temasın olması gerektiğini, derneğin gönüllü olarak yaptıkları çalışmaların müziğin ve sanatın ötesinde ülkenin ve şehrin tanıtılması açısından anlamlı olduğunu ifade etti. Belediyenin verdiği desteklerin ötesinde daha büyük hedeflere ulaşmak için derneğin bina eksikliğinin giderilmesi ve sürekli bir yerinin olması gerektiğini belirten Arter, bu konuda bir girişim yapacağını kaydetti. Sizler de bizler de Gazimağusa için çalışıyoruz” diyen Başkan Arter, dernek üyelerinin kültür-sanatın ötesinde Gazimağusa ile ilgili görüşlerinin de kendisi için değerli olduğunu belirtti.
 
Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Başkanı Erkan Dağlı, tam kadro olarak yönetim kurulunun ziyarete katıldığını ifade ederek, şehrimizin önemli bir kurumu olan Gazimağusa Belediyesi’ni hem yapılan işler hem kültür-sanata verdiği değerden dolayı çok önemsediklerini ve derneklerine verdiği destek için de Başkan Arter’e teşekkür etti. Mağusa şehri ve Othelloyu çok önemseyen bir dernek olarak yola çıktıklarını, korolarına Otello ismini verdiklerini bunun da değerlerimize sahip çıktıklarını gösterdiğini, ayrıca Gazimağusa’ya da sahip çıktıklarını ve şehre değer katmak istediklerini söyledi. Dağlı, Avrupa’da önemli bir temsiliyeti yerine getirdiklerini, bundan sonra da hem ülkemiz hem Gazimağusa adına yurt dışında temsiliyetlere devam edeceklerini belirtti ve Başkan İsmail Arter’e kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti.
Derneğin Başkan Yardımcısı Rana Uluçay ise, başlangıçta bocalama olsa da dernekleşen koronun yapısının rayına oturduğunu, önce Kıbrıs’ta ardından Türkiye’de derneği tanıtmaya başladıklarını ve korolar festivalini Kıbrıs’a taşıdıklarını,  DAÜ’nün tanıtımında önemli bir rol oynadıklarını söyledi. Uluçay, bundan sonra Avrupa’da yurt dışı faaliyetlerine ağırlık vereceklerini, kültür-sanatın ülkeyi tanıtmada en etkili unsur olduğunu söyleyerek, derneğin en büyük eksikliğinin bir binasının olmaması ve bundan dolayı rahat faaliyet yürütememek olduğunu aktardı. Uluçay, katkılarından dolayı Başkan İsmail Arter’e teşekkür etti.
Dernek Yönetim Kurulu üyelerinden Şifa Çolakoğlu ise Makedonya’da Ohrid Korolar Festivali’nde ülkemizi temsil etmekten büyük onur duyduklarını, Türklerin de yaşadığı ülkede izleyenlerin de duygulandığını ve konserin ardından kendilerini kucakladıklarını söyledi. Çolakoğlu, en çok alkışlanan korolardan biri olduklarını ve bundan dolayı hem gururlandıklarını hem duygulandıklarını ifade etti. Çolakoğlu, derneğe yaptığı katkılar ve kültür-sanat etkinliklerine verdiği  destek için  Başkan Arter’e teşekkür etti.
Dernek Yönetim Kurulu üyelerinden Erhun Şahali ise yeni Avrupa temsiliyetleri hedeflerinin olduğunu,  onun dışında Türkiye’de de temsiliyetlere devam edeceklerini, Otello Çok Sesli Korosu’nu çok sevdiklerini, Kıbrıs ve Mağusa kültürünü tanıtmak için çalıştıklarını ifade etti ve Başkan Arter’e teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ